Форма входа

Категории раздела

Счетчик

Besucherzahler most beautiful Russian Brides
счетчик посещений

Поиск

Сегодня праздник

В этот день

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Понедельник, 29.04.2024, 06:04
Приветствую Вас Гость
Главная | Регистрация | Вход
mav

Каталог статей


Главная » Статьи » Мои статьи

Авиационно-климатические особенности района Средиземного моря в весенне-летний период (укр)

Авіаційно-кліматичні особливості району Середземного моря  в весняно-літній період

 

         Клімат і погода та їх значення для польотів над океанами,-М.,1948, Воєніздат 

Введення

 

Клімат Середземного моря та його узбережжя має такі характерні особливості, що назва «середземноморський» стало загальним для клімату такого типу в будь-якій частині світу. «Середземноморський» клімат спостерігається в південній Каліфорнії, в центрі Чілі, на півдні Африки та в південній Австралії. Ці такі віддалені один від одного райони дуже мало відрізняються по кліматичним умовам.

Райони з середземноморським кліматом звичайно розташовані на західних берегах континентів або на берегах, повернутих к потоку морського повітря, який прямує з заходу, в смузі від 30 до 45 градусів широти к півдню або к півночі від екватора. Ці райони зазнають сезонні змінення тиску повітря та вітру, тому що влітку вони знаходяться під впливом пасатів та субтропічних максимумів.

Клімат характеризується:

1. Теплим або жарким літом;

2. Великій кількістю годин сонячного сяйва.


       Морське полярне повітря

      Влітку становиться теплим та сухим при проходженні над підігрітою сушею. Це повітря приносить на Середземномор’я прості метеорологічні умови.


       Континентальне полярне повітря

       приходить з нагрітого континенту. Проходячи над прохолодним морем воно становиться стійким та обумовить відмінну погоду над східною частиною Середземного моря.


       Морське тропічне повітря

     З району свого формування в азорському максимумі морське тропічне повітря приходить на Середземне море з заходу. Влітку Середземне море тепліше, ніж сусідня частина Атлантичного океану, і  морське тропічне повітря приходить на Середземне море більш холодним, ніж поверхня моря. В цьому випадку у ньому спостерігається розвиток купчастої хмарності хорошої погоди, без опадів. На відмінність від умов у північній Атлантиці видимість при вторгненні тропічного повітря в Середземномор’я звичайно буває доброю.


       Континентальне тропічне повітря

Характеризується відмінною льотною погодою, за виключенням пильного серпанку, який понижує видимість.

Влітку континентальне тропічне повітря домінує над Середземним морем. Будучі дуже теплим та виключно сухим, він становиться стійким, проходячи над відносно холодним морем. При сильному вітрі водяна пара над поверхнею моря швидко розсіювається і  континентальне тропічне повітря  зберігає сухість та запиленість на великій відстані навіть над морем. При слабких вітрах континентальне тропічне повітря  яке повільно рухається над морем зволожується у нижчих шарах та становиться задушливим.  


                                           Польоти над Середземним морем

  Можливі без перебоїв із-за погоди в продовж 25-29 днів кожного літнього місяця (травень-вересень). 

Опади

 Літо переважно сухе, опади спостерігаються частіше зливові, ніж обложні. Кількість опадів в значній мірі залежить від місцевих орографічних умов та зменшуються з півночі на південь. Число днів з дощем вельми помірні  навіть в так названий вологий сезон.

 

Грози

 Число гроз зменшується з півночі на південь та з заходу на схід(у Європі спостерігається гроз більше, ніж в Африці, та в Іспанії більше, ніж в Греції). На півдні Франції, в північної Італії та на Балканах число гроз рівно приблизно 20-30 на рік, в той час як у Італії воно не перевищує 10-15. На березі Африки найбільше число гроз спостерігається у Тунісі в літку. На іншій частині африканських берегах літом гроз майже немає, інколи вони виникають зимою але частіше –восени. В Палестині та Сирії річне число днів з грозами біля 10, у Єгипті воно дорівнює 5 й навіть менше. 

 

Хмарність та її висота

 Також як і опади, хмарність зменшується з півночі на південь. Небо над пустинями у Єгипті майже завжди малохмарне.

 Більшість спостережень у районі Середземного моря дає хмарність 0,5 взимку та 0,2 літом. Літом переважає висока хмарність. 

 

Видимість

У західній частині Середземного моря прибережний серпанок, спостерігається літом 10-20 днів у місяць, знижує видимість до 6 міль. Запильоне повітря, приносимий  вітрами Сахари, може зробити цілі на землі невидимими з великої висоти. 

Цілком же при польотах у Середземномор’ї видимість звичайно гарна.

 

Обмерзання

 Обмерзання може спостерігатися у хмарах на висотах більш 760 метрів зимою при вторгненні холодного повітря та представляє деяку небезпеку на висотах більш 3300 метрів.


 

Категория: Мои статьи | Добавил: mav (22.01.2011)
Просмотров: 1030 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

mav © 2024 | Сделать бесплатный сайт с uCoz